اخبار گردشگری پارسی: دبیر هیات بادبانی استان هرمزگان گفت: به دنبال گسترش گردشگری دریایی و گردشگری ورزشهای دریایی علی الخصوص بادبانی هستیم.

 اسماعیل مکی زاده صبح سه شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: هیات بادبانی استان در این جشنواره با هدف اشاعه فرهنگ ورزشهای بادبانی و بالا بردن اطلاعات ورزشی، اقدام به برگزاری کلاسهای توجیهی برای علاقمندان و بازدیدکنندگان از قایقهای بادبانی کرد و امیدواریم با برنامه ریزی که در این خصوص انجام داده ایم شاهد رشد بیش از پیش رشته بادبانی در هرمزگان باشیم.

مکی زاده با بیان این مطلب که ورزشکاران هیات بادبانی از بندرعباس، قشم، بندرلنگه و هرمز و ندسا در این جشنواره حضوری پررنگ داشتند، از راه اندازی کمیته استعداد یابی هیات در سراسر هرمزگان خبر داد و گفت: در خصوص این رشته مفرح و شاد برنامه ریزی لازم انجام شده و با توجه به وجود استعدادهای فراوان دراستان، انتظار داریم در سالهای نه چندان دور شاهد حضور قدرتمند ورزشکاران هرمزگانی در صحنه های بین المللی باشیم.

دبیر هیات بادبانی استان هرمزگان همچنین به وضعیت مناسب آب و هوای استان در این فصل از سال اشاره کرد و افزود: در شرایط مطلوب کنونی، می طلبد ورزشکاران علاقمند به رشته بادبانی در رشته قایقهای لیزر، آبتیمیس، هوبی کت، ویند سرفینگ و کایت بردینگ ضمن حضور در هرمزگان، از فرصت آب و هوای ایده آل به وجود آمده، نهایت استفاده را ببرند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که در قدیم الایام اکثر شناورهای استان هرمزگان بادبانی بوده اند و در امر تجارت نیز فعالیت داشتند، اضافه کرد: به منظور شناساندن تاریخچه بادبانی استان هرمزگان به کشور، این لنج بادبانی برای نخستین بار از بندرلافت حرکت کرده و امروز در ساحل خواجه عطای بندرعباس لنگر انداخت.