جمعه, ۶ خرداد ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-05-27
کد خبر: 7817 |
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵ | ارسال توسط :
79 بازدید
۰
5
ارسال به دوستان
پ

جشن کریسمس روز میلاد حضرت عیسی بن مریم (ع) و شروع سال جدید میلادی می باشد که در بسیاری از کشورها با آداب و رسوم های مختلف برگزار می شود.

اخبار گردشگری پارسی :

آداب و رسوم کریسمس در کشورهای مختلف جهان

در سراسر جهان، جشن کریسمس منعکس کننده فرهنگ و سنت های محلیشان است. این جشن ها می تواند با توجه به جنبه های مختلف داستان قومیتی، به نحو حیرت انگیزی از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد اما آیا شما در حال جشن گرفتن “شنگ دان” در چین یا پر نول در فرانسه را دیدید که چه شگفتی و جادوی زیبایی را دارد؟ در ادامه این بخش نگاهی به سنت های کریسمس در کشورهای اطراف دنیا، از سوئد تا استرالیا، از انگلستان به چین می اندازیم.

آداب و رسوم کریسمس

آداب و رسوم کریسمس

مراسم کریسمس در نقاط مختلف جهان

نگاهی به آداب و رسوم کریسمس و عید سال نوی میلادی در گوشه کنار دنیا

آداب و رسوم کریسمس در استرالیا

سنت کریسمس در استرالیا در ۲۵ دسامبر در طی تعطیلات تابستانی وجود دارد، بنابراین بسیاری از جشن های کریسمسی در فضای باز برگزار می شوند. محبوب ترین رویداد فصل کریسمس کارول توسط نورهای شمع است. مردم شب ها برای روشن کردن شمع و خواندن سرود کریسمس بیرون می آیند. ستارگان در بالا می درخشند و مناظر و صداهای کنسرت عالی در فضای باز به گوش می رسند.

فرهنگ کریسمس در چین

تعداد کمی از مسیحیان در چین، “شنگ دان جیه” نام دارد، به معنای جشنواره مقدس تولد. خانه های خود را با گل همیشه بهار، پوسترها، و زنجیره های کاغذ رنگی تزئین می کنند. خانواده ها یک درخت کریسمس به نام “درخت نور” می آورند و آن را با فانوس های زیبا، گل ها و زنجیره های کاغذی قرمز که نماد شادی هستند، تزئین می کنند. آنها کاغذهای قرمز را می برند و پنجره ها را تزئین می کنند، و همچنین با فانوس های کاغذی روشن می کنند.

کریسمس در چین

شنگ دان جیه مسیحیان کشور چین

مراسم کریسمس در اتیوپی

سنت کریسمس در اتیوپی از تقویم جولین قدیمی پیروی می کند، بنابراین اتیوپی ها در روز ۷ ژانویه کریسمس را جشن می گیرند. جشن ارتودوکس هاب اتیوپی ها، گانا نامیده می شود. روزی است که خانواده ها به کلیسا می روند.

همه لباس سفید می پوشند و بیشتر مردم اتیوپی یک شامای سنتی می پوشند – یک پوشش پنبه ای سفید و نازک با نوارهای رنگی روشن در انتهای آن. دوازده روز پس از گانا، در روز ۱۹ ژانویه، اتیوپی ها این جشن سه روزه را به نام تیمکات آغاز می کنند، که تعمید مسیح را جشن می گیرد.

آداب و رسوم کریسمس در انگلستان

سنت کریسمس در انگلستان سرد، مرطوب و مه آلود است. روز قبل از کریسمس برای خانواده ها در انگلستان خیلی شلوغ است. آن ها هدایا، شیرینی ها، و جوراب های آویزان بالای بخاری را بسته بندی می کنند. سپس همه در اطراف درخت جمع می شوند و شخصی داستان تعطیلات کلاسیکی می گوید:” بچه ها یک نامه برای پدر کریسمس می نویسند و نامه خود را در شومینه می گذارند تا بابانوئل بتواند از دودکش خارجشان کند. پس از آن که بچه ها در شب قبل کریسمس می خوابند، و صبح کریسمس مبارک فرا می رسد.

کریسمس در انگلستان

نوشتن نامه برای بابانوئل در انگلستان

آداب و رسوم کریسمس در فرانسه

سنت جشن کریسمس در فرانسه، در ۵ دسامبر آغاز می شود که سنت عید نیکولاس است، اما شب کریسمس زمانی برای جشن کریسمس فرانسه است. ناقوس کلیسا طنین انداخته می شود و صدای آواز دسته جمعی فرانسوی به نام نوئلز را می خوانند. در روز کریسمس خانواده ها به کلیسا می روند و سپس از یک جشن فراوان غذاهای عالی لذت می برند که با بوچه نوئل سنتی تمام می شود، کیک پر شده از باترکریم به شکل لوگوی یول.

جشن کریسمس در آلمان

سنت های کریسمس در آلمان در سراسر ماه دسامبر آماده می شود. یکشنبه چهارم پیش از کریسمس، افراد تاجی از شاخه های صنوبر یا کاج را تشکیل می دهند که چهار شمع رنگی دارد. آن ها هر یکشنبه یک شمع را روی حلقه قرار می دهند، آهنگ های کریسمس می خوانند، و شیرینی های کریسمس می خورند. در هفته های پیش از کریسمس، خانه ها پر از بوی شیرینی و پخت نان شیرین، کیک پر شده از میوه های شیرین، و شیرینی های تند به نام لبوچون می شوند.

کریسمس در آلمان

سنت جالب مراسم کریسمس در آلمان

مراسم سنتی کریسمس در هلند

کودکان در هلند مشتاقانه منتظر ورود سینترکلاس در روز ششم دسامبر هستند. سینترکلاس یک اسقف مهربان است. او ردایی سرخ می پوشد و تاجی بلند و نوک تیز بر سر دارد. سینترکلاس هر زمستان با کشتی از اسپانیا به بندرگاه آمستردام سفر می کند. او یک اسب سفید و یک کیسه بزرگ پر از هدیه برای بچه ها می آورد.

خانواده ها عید سنت نیکلاس را جشن می گیرند. عید نیکلاس در خانه ها با غذای خوب، شکلات داغ و یک لتربنکت ، کیک که به شکل اولین حرف نام خانوادگی است، جشن گرفته می شود.

سنت کریسمس در ایتالیا

فصل کریسمس در ایتالیا اولین یکشنبه از میلاد مسیح است که چهار یکشنبه قبل از کریسمس است. نمایشگاه های کریسمس به همراه موسیقی تعطیلات و آتش بازی همراه هستند. خانواده ها به بازارهای کریسمس می روند تا برای دیدن هدایا و چهره های جدید صحنه خرید کنند.

بعضی از خانواده ها درخت کریسمس را برپا کردند و آن را تزیین می کنند. خانواده ها صحنه پرسپیو را می چینند و یا دوباره درستش می کنند در روز نوونا. آنها هر صبح و عصر روز قبل پرسپیو جمع می شوند و برای دعا شمع روشن می کنند.

 کریسمس در ایتالیا

کریسمس در کشور ایتالیا چگونه است؟

فرهنگ کریسمس در مکزیک

هوا در زمان کریسمس در مکزیک گرم و ملایم است. خانواده ها به خاطر هدایا، زیورآلات و چیزهای خوب برای خوردن در غرفه های بازار به نام پوستوس خرید می کنند.

خانه هایشان را با گل های سوسن و همیشه بهار تزئین می کنند. اعضای خانواده طراحی های پیچیده ای را در کاغذها برای ساخت فانوس ها و یا farolitos ها درست می کنند. آن ها درون این شمعدان ها شمع قرار می دهند و سپس آنها را در پیاده روها و روی پشت بام ها و دیواره ای بیرونی قرار می دهند، تا شهر را با روح کریسمسی روشن کنند.

آداب و رسوم کریسمس در اسپانیا

کریسمس در ۸ دسامبر در اسپانیا آغاز می شود و یک هفته برگزار می شود. کلیساها و بازارها در سراسر فصل کریسمس با گل های همیشه بهار تزئین می شوند.

تمبور، جغجغه کدو، کاستنیتس، و گیتار کوچک برای به فروش رساندن آواز و رقص در خیابان ها به فروش گذاشته می شوند.

کودکان از خانه ای به خانه دیگر می روند و شعرها و یا سروده ای مذهبی را برای شیرینی، اسباب بازی و یا ابزارهای کوچک می خوانند.

 کریسمس در اسپانیا

آداب و رسوم عید سال نو میلادی در کشور اسپانیا

جشن کریسمس در سوئد

جشن کریسمس در روز ۱۳ دسامبر با روز سنت لوسیا آغاز می شود که قدیس حامی نور را جشن می گیرند. دختر بزرگ تر قبل از طلوع آفتاب از خواب بیدار می شود و به عنوان “ملکه نور” در لباس سفید ظاهر می شود. تاجی از برگ بر سر دارد.

با خواندن شعر “سانتا لوسیا”،ملکه لوسیا به تمام اتاق خواب ها می رود تا به هر یک از اعضای خانواده قهوه تعارف کند. بچه های کوچک تر هم کمک می کنند. همه اعضای خانواده به انتخاب درخت کریسمس فقط یک روز قبل از کریسمس کمک می کنند.

بازدیدها: ۰

منبع خبر «» است و اخبار گردشگری پارسی در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 7817 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09199028006  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار گردشگری پارسی مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اخبار گردشگری پارسی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید